Лестър изхвърли Ливърпул от Купата на Лигата

• купа на лигата-
  • оказаки-
  • слимани

Мърсисайдци без победа вече четири мача във всички турнири

Ливърпул отпадна още в третия кръг на турнира за Купата на Лигата, след като загуби с 0:2 при визитата си на Лестър и за четвърта поредна среща не успя да запише успех – 2 равенства и 2 поражения във всички турнири.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп пусна звездите Филипе Коутиньо, Джордан Хендерсън и Жоржиньо Вайналдум като титуляри, но и това не помогна на тима да избегне поражение. „Лисиците“ пък бяха без основни играчи като вратаря Каспер Шмайхел, голмайстора Джейми Варди, Рияд Марез и Кристиан Фукс.

През първата част Доминик Соланке от гостите пропусна изгодни ситуации за гол, а Филипе Коутиньо отправи неточни удари.

След почивката в 65-ата минута Лестър поведе. Резервата Шинджи Оказаки реализира след многоходова комбинация. Уес Морган подаде към Винсент Ибора с глава, а след това испанецът асистира на Оказаки, който даде преднина на „лисиците“ с прецизен удар.

Малко след това Бен Уудбърн бе близо до изравняване, но топката премина на сантиметри над вратата, пазена от Хеймър.

В 78-ата минута алжирецът Ислам Слимани реализира много красиво попадение от границата на наказателното поле и оформи крайния резултат, а Лестър се класира в следващата фаза.