• барселона-
  • легенди-
  • мач

Стоичков вкара за Барса, хеттрик на Бербатов

Страхотен футболен празник зарадва Стара Загора. Почти пълен стадион видя зрелище между отбор воден от Христо Стоичков и Дрийм тийм на Барселона. Българските футболисти победиха с 3:2 след хеттрик на Димитър Бербатов. Камата игра и за двата тима в двете полувремена, като се разписа с екипа на Барселона от дузпа.

Титулярният състав на българския отбор напомни за не толкова далечното минало, в което тези футболисти бяха световни звезди. На вратата застана Ивко Ганчев, а в защита излязоха Кременлиев, Хубчев, Гошо Гинчев и Радостин Кишишев. В средата на терена бе великолепната четворка – вътрешни халфове Балъков и Лечков, а по крилата Емил Костадинов и Христо Стоичков. Атаката започнаха Димитър Бербатов и Наско Сираков.

Първото полувреме завърши 2:0 за отбора на приятелите на Стоичков след два гола на Бербатов. Той се разписа в 26-ата и 40-ата минути по идентичен начин с глава след перфектни центрирания на Мартин Петров отляво. В 42-ата минута Гошо Гинчев направи дузпа, а зад топката застана Христо Стоичков, който вече бе облякъл фланелката на Барса и носеше капитанската лента. Камата стреля, но Стоян Колев отрази удара му, при добавката обаче нямаше шанс – 1:2.

В 63-ата минута главният съдия Атанас Узунов не се посвени да изгони вратаря на Барселона Гусман, който фаулира извън наказателното поле откъсналия се Васил Драголов. В 66-ата минута Барса изравни за 2:2 след гол на Дани Гарсия.

През второто полувреме Бербатов, Мартин Петров, Стилиян Петров и Йордан Лечков се появиха за втори път на терена. Това даде резултат и Бербатов отбеляза за крайното 3:2 след отлично извеждащо подаване на Лечков.