• селтик

Парижани записаха престижна победа

Баварската машина закъса на френска земя - 1
Снимка: БТА/ AP

В среща от втория кръг на груповата фаза в Шампионската лига ПСЖ победи у дома Байерн (Мюнхен) с 3:0, давайки сериозна заявка за високите си амбиции през този сезон.

Парижани бяха по-добрият отбор на терена и заслужено грабнаха трите точки. Още във втората минута на срещата Дани Алвеш откри резултата след подаване на Неймар. В 31-ата минута Кавани удвои с красив удар от границата на наказателното поле.

В 63-ата минута звездата на френския тим Неймар направи спомена на Байерн от това гостуване кошмарен, вкарвайки трети гол във вратата на баварците. С успеха си парижани записаха втора поредна победа в групата и вече имат актив от 6 точки.

В другия двубой от група „B” шотландският шампион Селтик победи Андерлехт с 3:0 като гост и направи важна крачка към третото място в крайното класиране, което ще даде на тима право на участие в Лига Европа на пролет.

Вижте всички резултати от изиграните днес мачове в Шампионската лига: Базел – Бенфика 5:0; ЦСКА (Москва) – Манчестър Юнайтед 1:4; ПСЖ – Байерн (Мюнхен) 3:0; Андерлехт – Селтик 0:3; Карабах – Рома 1:2; Атлетико (Мадрид) - Челси 1:2; Ювентус – Олимпиакос 2:0; Спортинг (Лисабон) – Барселона 0:1.