Египет дочака ново класиране на Световно първенство

• световно първенство-
  • конго-
  • салах

Мохамед Салах вкара два гола на Конго за победното 2:1

Египет победи с 2:1 Конго и по този начин се класира за Световното първенство в Русия през 2018 година. "Фараоните" с актив от 12 точки са недостижими на върха в група "Е" кръг преди края. Мохамед Салах за пореден път се превърна в герой за своята родина. Египет излезе напред в резултата в 63-ата минута след гол на играча на Ливърпул.

В 88-ата минута Бука Муту изравни резултата и смълча трибуните. В петата минута на добавеното време, съдията отсъди дузпа в полза на Египет. Зад топката застана Мохамед Салах и не сгреши за 2:1.