• неймар-
  • марсилия-
  • червен картон

Олимпик Марсилия изпусна да победи "шейховете"

Марсилия и ПСЖ завършиха 2:2 в голямото френско дерби от десетия кръг на Лига 1. Звездата на парижани Неймар отново успя да привлече вниманието, като този път блесна с гол и се прояви в края на мача избута Лукас Окампос и беше изгонен за втори жълт картон.

Домакините от Марсилия откриха резултата в 16-ата минута чрез Луис Густаво, който се разписа с далечен удар от над 30 метра. Все пак до почивката Неймар успя да възстанови равенството. Бразилецът реализира за 1:1 в 33-ата минута.

През втората част Флориан Товен отново изведе домакините напред - 2:1, вкарвайки в 78-ата минута. В 85-ата Неймар получи жълт картон, а само две минути след това още един, което доведе до изгонването му.

Въпреки намаления състав, парижани стигнаха до точката с фамозно изпълнение от пряк свободен удар на Единсон Кавани. Уругвайската звезда изпрати топката точно под напречната греда и измъкна тима си от поражението.

ПСЖ продължава да е без загуба в първенството този сезон и е лидер в таблицата с актив от 26 точки. Вторият Монако има 22, а Марсилия е на петата позиция с 18.