Барселона без проблеми за Купата на Краля

• алкасер-
  • деулофеу-
  • арнаис

Алкасер, Деулофеу и Арнаис точни за успеха с 3:0 срещу Мурсия

Барселона победи категорично с 3:0 като гост Реал Мурсия в първи мач от 1/16-финалите на Купата на Краля в Испания. Треньорът на каталунците Ернесто Валверде пусна голяма част от резервите си, което не оказа влияние на играта на тима му. Пако Алкасер даде аванс на гостите в 44-та минута, а след почивката Жерард Деулофеу (52) и Хосе Арнаис (56) довършиха домакините.

Домакините от Мурсия имаха интересни ситуации през първото полувреме, но постепенно каталунците показаха класа. Особено активен бе Жерард Деулофеу, който изработи първият гол. В 44-та минута крилото намери Пако Алкасер с прекрасен пас зад защитата на домакините и нападателят насочи технично топката с глава за 1:0.

Барса довърши Мурсия с два бързи гола през втората част. В 52-та минута Деулофеу удвои аванса на гостите след прекрасен гол. Крилото проби сам в наказателното поле на Мурсия и останал сам срещу вратаря успя да го преодолее с техничен удар. Само четири минути по-късно Хосе Арнаис направи 3:0 след мощен удар от границата на наказателното поле. Младокът реализира в дебюта си за първия отбор на Барселона.

До края на срещата Алкасер пропусна да отбележи второто си попадение за вечерта, а Мурсия можеше да вкара почетен гол, но Яспер Силесен спаси два удара на Силва Чаморо.