Грандиозен подвиг! Марица влезе в Шампионската лига

• подвиг-
  • русия-
  • енисей

Голям успех за българския спорт

Волейболният женски тим на Марица сътвори грандиозен подвиг, класирайки се за Шампионската лига. За първи път български отбор ще играе в най-престижното клубно състезание при дамите.

Марица победи рускините от Енисей 3:2 гейма (20:25, 19:25, 25:22, 27:25, 15:12) в двубой, играл се в град Красноярск. Въпреки че загубиха първите два гейма, българските момичета не се предадоха и направиха нещо велико.

Двата тима трябваше да изиграят и „златен гейм“, в който българките се наложиха с четири точки разлика. До решаващия гейм се стигна, защото резултатът от предишната среща бе същият.

Марица се утвърди като абсолютен хегемон в България и в последните три години стана шампион. Пловдивският отбор игра на много високо ниво, като важна роля за крайния успех бе отличното посрещане и блокада.

Треньорът на Марица Иван Петков заяви след победата, че влизането в групите на Шампионската лига е сбъдната мечта. „Много го искахме, вярвахме, и бяхме подготвени за това нещо“, заяви наставникът.