Лудогорец на колене! Верея победи шампионите

• победа-
  • първа лига-
  • българия

Лудогорец записа втора загуба в първенството

Верея победи Лудогорец с 2:1 в среща от 18-ия кръг на българското първенство. Шампионите допуснаха втора загуба от началото на сезона в родния шампионат.

Исмаил Иса даде преднина на домакините с гол в 12-ата минута. В 24-ата минута Козмин Моци вкара красил гол от воле и изравни. Победният гол за Верея беше отбелязан седем минути преди края на редовното време.

Салим Керкар се възползва от разбъркване в наказателното поле на шампионите и отбеляза важния гол. До края на срещата Лудогорец се опита да изравни, но без успех.

Верея записа девета победа в първенството от началото на сезона и събра актив от 29 точки, с което заема петата позиция в класирането. Ако ЦСКА победи Септември по-късно днес ще се доближи на само една точка от Лудогорец на върха.