• септември-
  • каранга-
  • десподов

"Червените" победиха Септември с 2:0 и са на точка от разградчани

ЦСКА победи Септември с 2:0 в последна среща от 18-ия кръг на Първа лига. "Червените" играха без публика заради ексцесиите по време на мача с Локомотив (Пловдив) и през първото полувреме не показаха максимума от възможностите си, за сметка на втората част, когато тотално доминираха.

Кирил Десподов пропусна да открие резултата в 8-ата минута, но в 26-ата "армейците" получиха дузпа, реализирана от Каранга. Втората част отново започна с пропуск на Десподов, но нападателят се реваншира в 54-ата минута с мощен удар в горния ъгъл на вратата на Янко Георгиев. Каранга пропусна да оформи класически резултат в 72-ата минута, но ударът му срещна напречната греда и тупна на голлинията.

Трите точки позволиха на ЦСКА да стопи до 1 точка аванса на Лудогорец (41 срещу 42 точки) и е на 6 пред третия Левски (35 т.) след 18-ия кръг на шампионата. Септември пък е 10-и с 20 точки.