• левандовски-
  • мбапе-
  • шампионска лига

Баварците биха с 3:1 след два гола на Толисо, но останаха втори в групата

Байерн Мюнхен победи Пари Сен Жермен за престиж с 3:1 в последен двубой от група "В" на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Юп Хайнкес откриха резултата сравнително рано чрез Роберт Левандовски, а голът с глава на Корентен Толисо ги накара да мечтаят, че могат да постигнат гръмка победа и да атакуват първото място.

Още от началото на второто полувреме обаче ПСЖ вдигна оборотите и Килиан Мбапе намали заслужено, но пък двайсетина минути преди края най-скъпата покупка на мюнхенци Толисо вкара втория си гол след втората асистенция в мача на друг французин - Кингсли Коман. До края домакините бяха по-дейни, но пък не стигнаха до ново опасно положение.

ПСЖ завърши на върха в групата с актив от 15 пункта, колкото има и вторият Байерн, но германският колос е с по-лоши показатели в директните срещи.