1 645 2

Лудогорец продължава напред след голяма мъка

Българският шампион остана втори в групата след равенство с резервите на Хофенхайм

Иво Стойнев

Лудогорец извъртя 1:1 с Хофенхайм в Германия и успя да се класира на второ място в Група "С" на Лига Европа. Така "орлите" ще продължат евроучастието си и на пролет, тъй като заедно с Брага преминават в следващата фаза на турнира.

Домакините дръпнаха в резултата след гол на Окс (25), но разградчани стигнаха до скъпоценното равенство след попадение на Вандерсон (62). По този начин Лудогорец успя да прескочи тежката си група и през 2018 ще очаква още евро битки.

Трябва обаче да се отбележи, че "орлите" изиграха безобразно първо полувреме, когато бяха неузнаваемо слаби и безлични. След почивката обаче се разиграха, вкараха и заслужено си взеха точката и класирането напред в турнира.