• марсиал-
  • лукаку-
  • валенсия

"Червените дяволи" стигнаха до класическото 3:0, скъсиха преднината на Сити

Манчестър Юнайтед победи убедително у дома Стоук Сити с класическото 3:0 в последната среща от 23-ия кръг на английската Висша лига.

Още в 7-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Мориц Бауер изблъска в гръб Антони Марсиал, но съдията прецени, че не трябва да посочва бялата точка. Две минути след това обаче „червените дяволи” поведоха, след като Пол Погба подаде към Антонио Валенсия (9), който финтира бранител и с мощен удар вкара за 1:0.

След още две минути Джердан Шакири от гостите опита атрактивен удар със задна ножица, но Давид де Хеа спаси. Последваха два пропуска на Айрлънд, който не намери очертанията на вратата. Манчестър Юнайтед изчака своя миг и след удар от границата на наказателното поле на Антони Марсиал (38) удвои преднината си. В добавеното време на първата част Де Хеа отрази удар на Шакири по земя.

През втората част играчите на Жозе Моуриньо доминираха и пропуски направиха последователно Ромелу Лукаку, Антони Марсиал и Хуан Мата. В 66-ата минута Мата дори вкара топката във вратата, но гол не бе зачетен заради засада. Все пак Ромелу Лукаку (72) затвърди преимуществото на домакините с красив гол, правейки разликата класическа. До края на мача темпото спадна и головите ситуации пред двете врати станаха рядкост.

След 15-ата си победа за сезона Манчестър Юнайтед събра 50 точки и остава на втора позиция с аванс от 3 точки пред Ливърпул и Челси. „Червените дяволи” съкратиха преднината на градския съперник и лидер Манчестър Сити до 12 точки. „Грънчарите” пък записаха 13-а загуба и остават в опасната зона, заемайки 18-а позиция с 20 точки.