Реал отново се измъчи, но този път победи

• реал мадрид-
  • леганес-
  • асенсио-
  • купа на испания

Кралския клуб взе крехък аванс преди реванша срещу Леганес в турнира за Купата на Краля

Резервите на Реал (Мадрид) спечелиха минимално с 1:0 при визитата си на Леганес в първа среща между двата тима от четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля. Марко Асенсио (89) бе герой за гостите, които записаха първа победа след три мача без успех във всички турнири и ще очакват по-спокойно реванша.

Треньорът на „кралския” клуб Зинедин Зидан бе дал почивка на титулярите, а в атака заложи на триото Марко Асенсио, Борха Майорал и Лукас Васкес.

В първия четвърт час властваше скуката на терена без нито едно положение пред двете врати. Хесус Вайехо се контузи и бе заменен от Начо. Рафал Варан отправи неточен удар с глава в 23-ата минута, а в 34-ата минута се стигна до първата голова възможност в срещата. Матео Ковачич излезе само срещу вратаря на домакините, но шутира встрани от целта. Минута преди края на първата част Дани Карвахал се включи в атака и шутира от воле, но защитник изби топката.

След почивката в първите минути Наранхо от домакините пропусна от изгодна позиция. В 65-ата минута Марко Асенсио отправи удар право в ръцете на вратаря, а минута по-късно при центриране в наказателното поле на гостите Йоренте за малко да си отбележи автогол с глава. Топката тупна върху напречната греда и излезе в аут.

Последваха пропуски на Нордин Амрабат от домакините и Лукас Васкес за „белия балет”. В 75-ата минута вратарят на „кралете” Кико Касия отрази с вещина силен удар на Бовю.

Срещата вървеше към нулево равенство, но минута преди края Иско изведе Тео Ернандес по лявото крило и последва центриране. Марко Асенсио (89) засече топката във вратата и донесе успеха за Реал.

Реваншът в испанската столица е на 24 януари (сряда) от 22:30 часа българско време.