• капело-
  • унижение-
  • контрола

"Червените" победиха Дзянсу Сунин с 8:0 в контрола

ЦСКА разби китайския Дзянсу Сунин с 8:0 в първа контрола, която "червените" изиграха на испанска земя. Треньор на китайския тим е Фабио Капело. С хеттрик за ЦСКА се отличи Кирил Десподов, по един гол добавиха Фернандо Каранга, Роланд Алберг, Радослав Живков, Стойчо Атанасов и Станислав Манолев.

Следващата контрола на "червените" е на 27 януари срещу Динамо (Киев) от 13:00 часа.

ЦСКА изнесе много силно първо полувреме и трите гола бяха най-малкото, което можеха да реализират. В 11-ата минута Кирил Десподов намери по земя Фернандо Каранга, който чукна топката към Роланд Алберг, а той стреля фронтално от десетина метра, но покрай дясната греда. В 17-ата минута ЦСКА откри резултата. Каранга бе фаулиран на границата на наказателното поле, а Десподов с великолепен шут над стената откри резултата – 1:0.

Георги Китанов направи хубаво спасяване в 20-ата минута, парирайки удар на камерунския национал в състава на китайците Муканджо.

В 31-ата минута българският тим бе много близо до второ попадение, но Каранга, който се намираше на два-три метра от вратата на противника, не успя да засече центриране отдясно. В 36-ата минута Фернандо Каранга направи резултата 2:0, след като се възползва от грешка на вратаря на Дзянсу.

В 42-ата минута новото попълнение на ЦСКА Роланд Алберг финтира бранител и направи резултата 3:0.

И след почивката ЦСКА продължи да доминира. В 65-ата минута Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 4:0. Само 180 секунди по-късно Десподов отново бе в прегръдките на съотборниците си и покачи на 5:0, след като засече с глава центриране отдясно.

В последните 5-6 минути ЦСКА набързо наниза нови три попадения. В 84-ата минута влезлият като смяна Радослав Живков покачи на 6:0. Две минути след това десният бек Стойчо Атанасов подхвана атака отдясно, мина почти цялото поле на противника, влезе в наказателното поле и направи 7:0. А крайното 8:0 оформи Станислав Манолев от дузпа в последната минута.