• сребърен медал-
  • бронзов медал-
  • италия

Биатлонистът успя да извоюва един сребърен и един бронзов медал за страната ни

Българският биатлонист Красимир Анев спечели втори медал от Европейското първенство по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана. След като в петък завърши трети и получи бронзово отличие, днес той успя да извоюва и сребърен медал за страната ни в преследването на 12,5 километра.

Вчера Анев спечели бронзов медал в спринтовата дисциплина в Риднаун, а усилията, които положи в днешната надпревара донесоха още едно отличие за България.

30-годишният биатлонист от Самоков беше единственият състезател, който успя да повали всички 20 мишени и остана на 27.6 секунди зад победителя Александър Логинов (Русия).