• барселона-
  • суарес-
  • меси

Каталунците обърнаха трудно у дома Алавес

Барселона обърна у дома Алавес с 2:1 в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. Рекордната покупка на каталунците Филипе Коутиньо започна за първи път като титуляр. Преди началото на двубоя Ерик Абидал връчи на Луис Суарес приза за най-добър играч в Примера за месец декември.

Гостите поведоха с гол на Джон Гуидети (23) след пас на Ибай Гомес и дълго време удържаха преднината си не без страхотните намеси и на вратаря им Фернандо Пачеко, отразил удари на Лионел Меси и Луис Суарес. В 43-ата минута Меси от фаул нацели греда.

През втората част превъзходството на каталунците доведе до изравнителен гол на Луис Суарес (72) след центриране на Иниеста. Лионел Меси (84) пък изпълни перфектно пряк свободен удар и направи обрата пълен. В 87-ата минута топката се удари в ръката на Юмтити, но не последва дузпа за гостите.

След 18-ия си успех за сезона Барселона остава убедителен лидер с 57 точки и 11 повече от втория Атлетико (Мадрид). Алавес е точно над опасната зона на 17-а позиция с 19 точки.