• дебют-
  • флоридсдорфер-
  • контрола

Новите играчи дебютираха за "сините"

Левски записа втора победа по време на лагера си в Малта. И този път „сините“ се наложиха над австрийски тим. Тимът на Делио Роси постигна успех с 3:1 над втородивизионния Флоридсдорфер след обрат. За столичния се разписаха Антонио Вутов, Станислав Костов и Давид Яблонски, пише "Блиц".

Още в 3-ата минута "сините" бяха шокирани, след като австрийците поведоха с гол на Берни, който се разписа с хубав удар в наказателното поле.

Австрийците имаха възможност да удвоят чрез Маркуц, но Митрев спаси. Вратарят секунди по-късно отново трябваше да се намесва след удар отдалеч.

Много слабото представяне на отбора накара Делио Роси да направи три промени. Антонио Вутов, Милош Цветкович и Роман Прохазка замениха Буш, Белмонт и Найденов, а Станислав Иванов се премести на върха на атаката.

Това даде резултат, като "сините" станаха много по-активни и започнаха да надиграват тотално съперника. Първо Вутов пропусна да изравни от малък ъгъл, след като преодоля вратаря, а след това Васил Панайотов пробва опасен удар, който стражът изби в корнер. В 54-ата минута опасно влизане в краката на Гомес доведе до меле на терена, а Антонио Вутов изравни две минути след това, след като засече хубаво центриране на Цветкович - 1:1.

В 60-ата минута новото попълнение Станислав Костов вкара във втори пореден мач за 2:1, а девет минути по-късно Яблонски вкара хубав гол от въздуха, за да направи резултата 3:1.

Новите попълнения на Левски - Фелипе Нашименто, Паулиньо и Алфонсо Фигейредо направиха дебют за отбора, а в 90-ата минута Прохазка направи пропуск от дузпа, след като вратарят на австрийците спаси.

До момента Левски записа 1 победа, 1 равенство и 1 загуба в контролните си срещи. На стадион "Та'Али" столичани отстъпиха с 0:3 от шампиона Хибърниънс и завършиха 2:2 с носителя на Купата на Малта Флориана, а между двата мача победиха австрийците от Волфсбергер с 3:0 на стадиона на Хибърниънс.