• леванте-
  • рамос-
  • иско

Белия балет не успя да бие Леванте

Реал (Мадрид) завърши при 2:2 като гост на Леванте в среща от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Мачът започна отлично за "белите", които стартираха с триото Бензема - Бейл - Роналдо, но поведоха с гол на капитана Серхио Рамос в 11-ата минута. Реал притежаваше топката в 3/4 от времето и бе по-активният отбор, но допусна изравняване в 42-ата минута, когато се разписа 21-годишният ганаец Емануел Боатенг, пише "Блиц".

Равенството на почивката явно мотивира домакините, които го запазиха почти до края, макар Рамос и Роналдо да имаха две много добри ситуации за втори гол в полза на "белите".

Попадение във вратата на Леванте все пак падна, а негов автор стана резервата Иско в 81-ата минута, 15 след като се появи в игра на мястото на Бензема. Домакините обаче не се бяха отказали и ветеранът Джампаоло Пацини шокира звездите на Реал с изравнителен гол в 89-ата минута за крайното 2:2.

Мадридчани прекъснаха серия от две поредни победи и остават четвърти в класирането на точка зад Валенсия и на 18 зад лидера Барселона.