• конте-
  • уотфорд-
  • червен картон

Възпитаниците на Антонио Конте паднаха катастрофално от Уотфорд

Уотфорд размаза у дома шампиона Челси с 4:1. Мачът бе дебют за новото попълнение на "сините" - Оливие Жиру.

След половин час игра Челси остана в намален състав на терена, след като Тиемуе Бакайоко закъсня при влизане в краката на Ричарлисон и получи втори жълт и съответно червен картон. Пет минути по-късно Ричарлисон опита удар, но прати топката право в ръцете на Тибо Куртоа.

В 41-ата минута Уотфорд получи дузпа за нарушение на Куртоа срещу Деулофеу. Трой Дийни (42-дузпа) бе точен от бялата точка и даде аванс на „стършелите”. В добавеното време на първата част Педро от гостите шутира неточно над вратата.

След почивката в 51-ата минута Виктор Моузес и Марвин Зеегелар си удариха лошо главите при борба за висока топка в наказателното поле на домакините. Последваха пропуски на Деулофеу и Ричарлисон, а в 65-ата минута Куртоа спаси мощен шут на Дукуре. Десет минути след това белгиецът спаси и удар на Хосе Холебас.

Челси можеше да изравни в 81-ата минута, когато Карнезис се намеси след шут на Сеск Фабрегас. Гръцкият вратар обаче нямаше какво да направи секунди по-късно след удар на Еден Азар (82), който се разписа за 1:1. Три минути след това Деулофеу пропусна да изведе домакините отново напред в резултата, но това направи Дарил Янмаар (84) след центриране на Роберто Перейра.

Жерард Деулофеу (88) направи резултата 3:1 след асистенция на Дукуре, а в добавеното време Роберто Перейра (90+1) оформи крайното 4:1 след нов голов пас на Дукуре. Секунди преди края дебютиралият за Челси Оливие Жиру не успя да се разпише от изгодна позиция.

След шестата си загуба за сезона Челси остава четвърти с 50 точки и на една зад Ливърпул. Уотфорд записа осма победа в шампионата и въпреки това продължава да заема 11-а позиция с 30 точки.