Ливърпул се разправи категорично с Порто

• салах-
  • фирмино-
  • шампионска лига

Мърсисайдци на практика се класираха за четвъртфиналите след 0:5 в първия мач

Порто загуби катастрофално у дома от Ливърпул с 0:5 в първа среща помежду им от осминафиналите в Шампионската лига. След този убедителен успех мърсисайдци очакват протоколен реванш на „Анфийлд” преди окончателното си класиране за четвъртфиналите на турнира, пише "Блиц".

Още в 10-ата минута домакините можеха да поведат след удар на Отавиньо и рикошет в защитник на английския гранд, но топката премина на сантиметри над вратата. Две минути по-късно Арнолд от гостите шутира неточно.

Мърсисайдци поведоха при второто си по-интересно положение в мача. Удар на Вайналдум бе блокиран от защитник и топката се върна в холандеца, който асистира на Садио Мане (25) и нападателят прати топката под плонжа на вратаря за 0:1. Малко след това играчите на Юрген Клоп удвоиха преднината си чрез Мохамед Салах (29), разписал се с добавка след отбита в гредата топка при шут на Джеймс Милнър.

Минута преди края на първата част домакините имаха възможност за гол, но след удар на Тикиньо топката премина на сантиметри покрай вратата.

„Драконите” опитаха да натиснат в началото на втората част, но мърсисайдци бързо охладиха страстите им, след като Садио Мане (53) вкара втория си гол в мача след добавка при отбит удар на Роберто Фирмино.

Ливърпул продължи да контролира играта и Роберто Фирмино (70) се разписа за 0:4 след перфектен пас на Джеймс Милнър. Седем минути след това Милнър подаде с глава към Фирмино, който също отправи неточен удар.

До края на мача „драконите” не успяха да стигнат до почетен гол, а вместо това получиха пети във вратата си. Садио Мане (85) оформи хеттрика си след мощен удар от далечна дистанция, довел до красив гол и крайното 0:5.