• менди-
  • рамос-
  • роналдо

Белия балет победи с 5:3

Реал (Мадрид) спечели с 5:3 при гостуването си на Бетис в зрелищен мач от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Марко Асенсио (11) изведе гостите напред в резултата, след което те отстъпиха инициативата и се дръпнаха в отбрана. Хоакин пропусна на два пъти за домакините, а след половин час игра Марсело от Реал се контузи и бе заменен принудително от Ернандес, пише "Блиц".

Аиса Менди (33) изравни след центриран от ъглов удар на Хоакин, а три минути по-късно домакините от Севиля направиха пълен обрат. Жуниор шутира, топката премина между ръцете на вратаря Кейло Навас и след това Начо си вкара автогол.

Бетис започна силно и втората част с пропуск на Гуардадо. Серхио Рамос (51) обаче изравни с глава след центриране от корнер на Лукас Васкес. Марко Асенсио направи пълен обрат в полза на „кралете” след асистенция на Даниел Карвахал, а след това и голмайсторът Кристиано Роналдо (65) се разписа след пас на Каземиро.

Домакините не се предадоха и малко преди края Серхио Леон (85) намали на 3:4 след подаване на Фирмо. Заменилият Роналдо френски нападател Карим Бензема (90+2) оформи крайния резултат само три минути след появата си в игра.

След 13-ата си шампионатна победа Реал остава четвърти с 45 точки. Бетис допусна 11-а загуба и е девети с 33 точки.