• изненада-
  • фа къп-
  • григ

Уигън изхвърли "гражданите" от ФА Къп

Третодивизионният Уигън сензационно надви у дома лидера във Висшата лига Манчестър Сити с 1:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Англия - ФА Къп. Безспорно това е най-изненадващата футболна новина в последно време, тъй като "гражданите" бяха сочени за абсолютни фаворити и излязоха на терена с титулярния си състав, пише "Блиц".

Северноирландският нападател Уил Григ (79) вкара победния гол за третия от Лига 1 след пас на австралиеца Калъм Елдер и сложи край на голямата мечта на Сити за спечелването на четири трофея този сезон. Гостите завършиха мача в намален състав, след като в добавеното време на първата част Фабиан Делф бе изгонен.

Играчите на Хосеп Гуардиола имаха изцяло инициативата през първата част, но направиха прекалено много пропуски пред вратата на домакините. Фернандиньо след половин час игра, Илкай Гюндоган малко след това и Серхио Агуеро в края на полувремето пропуснаха от изгодни позиции. В добавеното време на първата част Фабиан Делф пък бе изгонен след влизане в краката на Марк Пауър. Съдията Антъни Тейлър първо даде жълт картон на Делф, а след консултация с помощниците си му показа червен и го изгони.

Въпреки че „гражданите” бяха в намален състав, те продължиха да доминират след почивката и редяха пропуски един след друг. В 73-ата минута Уолтън спаси силен шут на Агуеро. Шест минути по-късно защитникът на гостите Кайл Уокър не се намеси добре и Уил Григ (79) остана сам срещу Клаудио Браво, преодолявайки чилийския страж с удар по диагонала.

Манчестър Сити натисна в заключителните минути и стигна до гол на Фернандиньо, който обаче бе отменен заради прибързано изпълнение на Де Бройне от пряк свободен удар. Освен това бразилецът бе и в положение на засада.

На четвъртфиналите Уигън ще гостува на Саутхемптън.