10 Март, 2018 18:15, обновена 10 Март, 2018 18:19 1 641 2

• манчестър юнайтед-
  • ливърпул-
  • дерби-
  • победа

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 в дерби №200 между двата тима във всички турнири и в мач №170 за първенство. Маркъс Рашфорд отбеляза два гола за домакините, а Ерик Байи си вкара автогол и направи двубоя една идея по-интригуващ.

След победата Юнайтед взе предимство в битката за второто място с 65 точки, Ливърпул остана трети с 60.

В 14-ата минута Рашфорд получи топката вляво в наказателното поле, финтира много добре Александър-Арндолд и стреля в далечния ъгъл за 1:0. В 23-ата минута Ван Дайк бе много близо да изравни, след като засече отблизо центриране от корнер.

В следващата минута обаче „червените дяволи“ нанесоха втори удар. Отново Маркъс Рашфорд отбеляза за 2:0. След няколко рикошета топката стигна до Рашфорд вляво в наказателното поле, който простреля вратаря на Ливърпул. В 39-ата минута Хуан Мата пропусна да направи 3:0, но не намери добре топката с хубава задна ножица.

Най-спорното положение в дербито дойде в 54-ата минута. След центриране на Робъртсън топката срещна ръката на Антонио Валенсия. Гостите искаха дузпа, но съдията не се съгласи с тях. В 66-ата минута Мане проби по десния фланг, след което центрира, а Ерик Байи си отбеляза автогол.

В края на двубоя гостите натиснаха и стигнаха до разбъркване в добавеното време, но резултатът не се промени.

Ето и играчите от двата отбора:

Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Антонио Валенсия, Крис Смолинг, Ерик Байи, Ашли Йънг, Скот Мактоминей, Неманя Матич, Маркъс Рашфорд (70 - Маруан Фелайни), Хуан Мата (89 - Джеси Лингард), Алексис Санчес (90 - Матео Дармиан), Ромелу Лукаку

Ливърпул: Лорис Кариус, Трент Александър-Арнолд (80 - Джорджино Вайналдум), Деян Ловрен, Върджил Ван Дайк, Андрю Робъртсън (84 - Доминик Соланке), Алекс Окслейд-Чембърлейн (62 - Адам Лалана), Джеймс Милнър, Емре Джан, Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Садио Мане

Жълти картони получиха Антонио Валенсия, Маркъс Рашфорд (Ман Юн); Алекс Окслейд-Чембърлейн (Ливърпул)