• полицайка

Лудогорец ще дръпне с осем точки, ако победи Берое

Левски отказа ЦСКА от титлата - 1
Снимка: БТА

ЦСКА и Левски завършиха наравно 2:2 в среща от българското първенство, играна на Националния стадион „Васил Левски”. Това бе третият мач между двата тима в родното първенство през този сезон. Равенството до голяма степен уби надеждите на ЦСКА за титла, защото още тази вечер те могат да изостанат на осем точки от лидера Лудогорец.

„Червените” започнаха ударно мача и вкараха два бързи гола, преди да са изтекли и десет минути. Още в шестата минута звездата на тима Фернандо Каранга отбеляза гол от дузпа, а в деветата минута се разписа Енрике с прецизен удар.

„Сините” обаче не се предадоха и отговориха през второто полувреме. В 48-ата минута Иван Горанов беше оставен непокрит в наказателното поле на ЦСКА и се разписа с глава. В 61-ата минута Паулиньо изравни резултата след груба грешка в отбраната на „армейците”. До края на мача не паднаха повече голове.

Малко преди края на редовното време двата отбора останаха с по 10 души, след като Буш и Жеферсон получиха директни червени картони. Първо бразилецът изрита румънеца без топка, а нападателят на „сините” изблъска своя съперник. По-късно тази вечер Лудогорец приема Берое на своя стадион и ако победи, ще дръпне с осем точки на върха на класирането.

Дербито в София беше белязано от неприятен инцидент. В началото на второто полувреме на пистата се появи линейка – между секторите „А” и „Б”. Оказа се, че е пострадала полицайка. По информация на Би Ти Ви служителката на реда е била уцелена с бомбичка, хвърлена към полицаите от сектор „Б” (в който са феновете на Левски). Полицайката беше изнесена с окървавено лице.

Стопкадър: Спортал