• цска-
  • титла-
  • разлика

"Червените" не успяха да победят Берое и разликата с Лудогорец е вече 10 точки

ЦСКА не успя да спечели гостуването си на Берое от 31-ия кръг на Първа лига. Двубоят в Стара Загора завърши 1:1 и след поредната си издънка "армейците" вече изостават с цели 10 точки от Лудогорец, който почти си осигури седмата поредна титла. По-рано "орлите" се справиха и с Ботев (Пловдив), побеждавайки с 4:2 в Коматево. Лудогорец е убедителен лидер с 81 точки, ЦСКА има 71, следват Берое с 55, а четвъртият Левски има 54, пише "Блиц".

Срещата под Аязмото беше доста скучна, особено първото полувреме, когато не се случи нищо запомнящо се. В 56-aта минута Станислав Манолев дава преднина на ЦСКА. След корнер топката достигна до Александър Георгиев, който стреля от ъгъла на наказателното поле, Георги Аргилашки изби, но право в Манолев, който се разписа за 0:1.

В 63-ата Педро Еуженио изравни след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Барт срещу Борислав Цонев - 1:1.