• кливланд-
  • финал-
  • нба

Кливланд и Голдън Стейт за четвърти поред път ще определят шампиона

Голдън Стейт Уориърс се класира за четвърти пореден финал на НБА и ще защитава титлата си от миналата година. Кевин Дюрант се отличи с 34 точки за успеха на „воините“. Стеф Къри блесна с 27 точки и 10 асистенции, а Дреймънд Грийн добави 10 точки и 13 борби.

Джеймс Хардън беше най-резултатен за Хюстън - 32 точки. Пи Джей Такър направи дабъл-дабъл - 14 точки и 12 борби. Така Голдън Стейт за четвърта поредна година ще спори за титлата с Кливланд Кавалиърс. „Воините“ са домакин на първите две срещи. Първият мач е на 1 юни (петък) от 4:00 часа сутринта българско време.