Русия размаза Саудитска Арабия на старта

• дзюба-
  • головин

"Сборная" разби на пух и прах гостите

Русия размаза Саудитска Арабия на старта - 1

Отборът на Русия започна Световното първенство по футбол, на което е домакин, с разгромна победа с 5:0 срещу аутсайдера Саудитска Арабия. Така "Сборная" зарадва над 80 000 зрители на стадион "Лужники" в Москва.

Тимът на Станислав Черчесов откри резултата с първия си точен удар. В 12-ата минута Юри Газински засече с глава центриране на Александър Головин.

Саудитите опитаха да отвърнат на удара и притиснаха домакините в тяхната половина. Това обаче не само не доведе до опасности пред вратаря Акинфеев, но създаде условия за опасни руски контраатаки. При една от тях в 43-ата минута Черишев надигра съперниковата отбрана и заби топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата за 2:0.

В 71-ата минута резултатът стана класически, след като появилият се малко по-рано Артьом Дзюба се разписа с глава, отново след центриране на Головин.

В края на мача Денис Черишев, с второто си попадение в мача, направи резултата 4:0, а крайното 5:0 оформи Андрей Головин с красиво изпълнение.