• дузпа

Автогол и гол от дузпа осигуриха победата на Хърватия

Хърватия започна с победа на руска земя - 1
Снимка: БТА/ AP

Хърватия започна участието си на Световното първенство в Русия с победа над Нигерия с 2:0. Балканците не срещнаха сериозна съпротива от страна на африканския тим.

През първото полувреме хърватите бяха по-активни на терена и заслужено поведоха в резултата. В 32-ата минута след изпълнение на корнер полузащитникът на африканците Етебо си вкара автогол, след като топката се отби в крака му.

В 71-ата минута беше отсъдена дузпа за хърватите заради нарушение срещу Марио Манджукич. Капитанът Лука Модрич бе точен и уби интригата в мача. До края на срещата не паднаха повече голове и Хърватия грабна трите точки.

По-рано днес в другия двубой от група „Д” Аржентина не успя да победи Исландия, срещата завърши наравно 1:1. В четвъртък Аржентина се изправя срещу Хърватия, докато Нигерия и Исландия ще мерят сили в петък във Волгоград.