• лига на нациите

Уникален успех на българските волейболисти

Лъвски сърца! България победи Бразилия - 1
Снимка: БТА

Българският национален отбор по волейбол записа страхотна победа над олимпийските шампиони Бразилия в двубой от Лигата на нациите, изигран в морската ни столица Варна.

България се наложи с 3:2 гейма (25:22, 19:25, 25:15, 18:25, 15:12) и само в рамките на 24 часа записаха две престижни победи в лигата. Преди това българските „лъвове” се наложиха над Канада с 3:0 гейма.

Над 5000 зрители създадоха невероятна атмосфера в зала "Конгресна" във Варна. В последната седмица на груповата фаза тимът ни ще гостува в Иран, където ще се изправи срещу домакините, Германия и Южна Корея. В момента България е на 12-о място в подреждането.

"Оставихме си сърцето", заяви след победата над Бразилия либерото ни Теди Салпаров. "Радвам се, че за втори пореден мач в този турнир показваме постоянството. А като цяло побеждаваме олимпийския шампион вече два пъти, след успеха през миналата година. Много съм щастлив от победата", добави той.