• лига европа-
  • вадуц-
  • отпадане

"Сините" победиха Вадуц с 3:2, но отпадат от Лига Европа

Левски отпадна още в първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа! "Сините" постигнаха пирова победа над Вадуц с 3:2, но приключват надпреварата с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен, отбелязани от тима от Лихтенщайн.

Мохамед Кулибали откри резултата за гостите в 25-ата минута, но 10 по-късно Серджиу Буш изравни. Левски направи пълен обрат в 53-ата минута с гол на Аймен Белаид, но радостта им трая твърде кратко и в 55-ата Игор Тадич реализира за 2:2.

В 76-ата минута Буш пропусна дузпа за "сините". Играчите на Делио Роси все пак поведоха в 85-ата минута чрез Жерсон Кабрал, но до края така и не успяха да стигнат до четвърто попадение.

Левски беше по-активният отбор през първото полувреме, но "сините" атаки рядко завършваха с опасни удари. За сметка на това, тези на Вадуц завършиха с един, който можеше да бъде фатален за българския клуб след края на тази среща. След колективна грешка в защитата Жодел Досу влезе в наказателното поле и подаде на Мохамед Кулибали, който стреля от границата на наказателното поле за 1:0.

Левски натисна след гола и "сините" създадоха няколко добри положения, завършили без опасност за вратата на тима от Лихтенщайн.

В 35-ата минута обаче Габриел Обертан влезе в наказателното поле и пусна топката към Серджиу Буш, който я прати със силен удар в мрежата на Вадуц.

На почивката Делио Роси направи странен ход, след като извади вратаря и капитан Божидар Митрев, за да пусне в игра новото попълнение Мартин Полачек. Чисто игрово второто полувреме тръгна добре за Левски, но не защото "сините" заиграха добре, а защото вкараха гол. След разбъркване в наказателното поле в 53-та минута Аймен Белаид получи непокрит на далечна греда и вкара, но радостта за над 8-те хиляди на "Герена" беше кратка. Още след подновяването на играта защитата на Левски пропусна да покрие Игор Тадич при центриране и той вкара с глава за 2:2.

Минути по-късно Давиде Мариани пусна хубав извеждащ пас към Серджиу Буш, но румънецът дори не стигна до удар по посока вратата, въпреки че имаше много възможности да го направи. И отново той се провали в 75-ата минута. След като спечели дузпа за Левски, румънецът не успя да преодолее Андреас Хирцел и мачът остана равен 2:2.

Жерсон Кабрал вкара за 3:2 със страхотен шут от около 25 метра в 85-та минута, а още в следващата атака нов негов удар мина покрай вратата на Вадуц. Давиде Мариани направи нов сериозен пропуск в 89-та минута, когато "сините" вече се бяха пренесли пред наказателното поле на съперника. Но до гол не се стигна и Левски отпадна още на старта в Лига Европа.

"Сините" завършиха мача и с човек по-малко, след като Станислав Костов беше изгонен с директен червен картон в добавеното време.