• божилов-
  • равенство-
  • съдия

Гол в 90-ата минута донесе равенството на "сините"

Левски и Черно море направиха 2:2 в зрелищен мач на "Георги Аспарухов"! Срещата се запомни с четири попадения, драма в последните минути и няколко контузии.

Георги Илиев вкара страхотен гол с ножичен удар, а Георги Божилов бе автор на другото попадение за гостите. Давиде Мариани вкара дебютното си попадение с екипа на Левски, а Станислав Костов също се разписа.

До 88-ата минута резултатът бе 1:1. Тогава Божилов изведе тима на Илиан Илиев напред, но веднага след изпълнението на центъра Мариани вкара за крайното 2:2. Двубоят се запомни и с няколко контузии. Антони Белмонт напусна терена още през първата част, а Стефан Станчев също бе принудително заменен. Големият удар по Левски обаче бе принудителната смяна на Паулиньо. Бразилецът записа първи минути за този сезон, след като се възстанови от травма. Но остана на терена само 20-ина минути.

Левски започна настъпателно срещата, а най-деен бе Габриел Обертан, който за пръв път сложи капитанската лента. Пред погледа на новия треньор Славиша Стоянович домакините се впуснаха в атаки.

Още във втората минута Обертан намери Цветкович по фланга, сърбинът му върна на точката на дузпата, но ударът на французина бе блокиран от бранител на Черно море. Малко по-късно капитанът на "сините" стреля много добре от дистанция по земя, но Макенджиев успя да избие.

Само за няколко минути обаче ситуацията стана много лоша за Левски. В 22-ата отбраната на "сините" направи недопустима грешка. При изпълнение на корнер Георги Илиев бе оставен абсолютно непокрит. Опитният халф показа голяма класа и с ножичен удар прониза Полачек. Само минута по-късно пък Антони Белмонт се контузи и бе заменен принудително от Жорди Гомес.

Случилото се стъписа домакините, които до края на тази част успяха само на два пъти да притеснят Макенджиев.

С подновяването на играта след почивката Обертан се възползва от груба грешка на защитата на Черно море, напредна и стреля. Топката обаче се отби в страничната греда.

В 58-ата минута можеше да се стигне до повторение на попадението на Илиев. Този път Даниел Димов бе оставен непокрит на 3-4 метра от вратата на Левски. Халфът опита ножица, но не уцели вратата.

В следващата атака домакините изравниха. Гомес изведе Станислав Костов зад защитата на Черно море. Нападателят напредна и промуши топката покрай Макенджиев за 1:1.

Малко по-късно мощни аплодисменти получи Паулиньо, който отсъстваше от началото на сезона заради контузия. Бразилецът замени Жерсон Кабрал и раздвижи играта на "сините". Илиан Илиев се принуди да вкара Атанас Зехиров, чиято задача бе точно да спира Паулиньо.

В 84-ата минута обаче лоша новина попари "синия" ентусиазъм. Паулиньо се контузи и бе заменен принудително от Илия Димитров.

Драмата настъпи в заключителните минути. Първо в 89-ата Кононго центрира пред вратата на Левски, а Георги Божилов оставен непокрит прониза Полачек с глава. "Сините" изпълниха център, топката бе пратена напред. Там Кононго направи грешка, Костов намери Мариани, а той вкара веднага за крайното 2:2.

След два изиграни кръга Левски и Черно море имат по 4 точки.