1 735 7

Ивет Лалова остана без медал на Европейското

Българската спринтьорка завърши пета във финала на 200 метра

Милена Трачева

Ивет Лалова завърши пета във финала на 200 метра на европейското първенство по лека атлетика в германската столица Берлин. Българската спринтьорка финишира с време 22.82 секунди.

Шампионка стана британката Дина Ашър-Смит с най-добър резултат в света за сезона — 21.89 секунди. Среброто спечели холандката Дафне Схипърс с 22.14 секунди — най-добро лично постижение за сезона), а бронзът остана за друга холандка — Джамил Самюъл, която даде време 22.37 секунди — изравнен личен рекорд.

Дина Ашър-Смит защити титлата си в дисциплината от Амстердам 2016 и затвърди фантастичната си форма, след като стана европейска шампионка в Берлин и на 100 метра.

Така България остана с един медал от Европейското — среброто на Мирела Демирева в скока на височина.