• лига 1-
  • драма
Френски грандове спретнаха осемголова драма - 1
Снимка: Бастош, ЕПА/БГНЕС

Френските грандове Олимпик Лион и ПСЖ не успяха да се победят в дербито от 25-ия кръг в Лига 1.

За сметка на това, двата тима сътвориха истинско голово зрелище и завършиха 4:4.

Гостите от Париж първи откриха резултата в мача, след като Гийом Орао засече чудесно центрирано от фаул в 21-ата минута.

Лион обаче бързо се окопити и достигна до пълен обрат в своя полза, с три гола в рамките само на пет минути.

Първо в 35-ата минута Бафетимби Гомис изравни с удар от воле след центриране от корнер. Минута по-късно Мишел Бастош след бърза контраатака заби втори гол за своя тим, а в 40-ата минута отново бразилецът с изстрел от границата на наказателното поле направи 3:1.

В самия край на полувремето обаче гостите си заслужиха дузпа и Нене върна едно попадение за 3:2.

Това обаче не бе краят на головото шоу и драмата бе пълна и през втората част на зрелищния мач.

В 57-ата минута Лион пак увеличи преднината си чрез гол с глава на Джими Бриан за 4:2.

Парижани обаче не се предадоха до последно и в 73-ата минута Сеара намали статуквото на 4:3, а в 4-ата минута на даденото от съдията продължение Гийом Ораро с глава оформи драматичното крайното 4:4 след центриране от фаул.

Равният обаче не бе най-желаният резултат за никой от двата тима.

С тази точка  Лион остава на 5-о място във временното класиране с 40т.ПСЖ пък вече е 2-ри с 52 точки, като от 10 двубоя не е усещал горчивият вкус на поражението.