• вормания-
  • купа на германия-
  • егещайн

За първи път двама братя вкарват в един мач за тима

Победата на Вердер с 6:1 над Вормания (Вормс) като гост в първия кръг на Купата на Германия ще влезе в историята на тима от Бремен, но не само с победата.

За първи път в клубната история двама братя се разписаха за „зелено-белите“ в един мач. Първо 21-годишният Максимилиан Егещайн се разписа за 5:1 в добавеното време на първата част, а през второто полувреме година по-малкият му брат Йоханес оформи крайния резултат.

Йоханес Егещайн се появи в игра в 64-ата минута на мястото на Юя Осако, а четвърт час по-късно беше точен след асистенция на Макс Крузе. Един от първите, които го поздравиха за попадението, беше брат му Максимилиан.