Черно море изпревари шампиона след втори пореден успех

• черно море-
  • шампион-
  • витоша (бистрица)-
  • лудогорец

Черно море победи Витоша (Бистрица) с минималното 1:0 на "Тича" в мач от седмия кръг на Първа лига. Селекционерът на националния ни тим Петър Хубчев изгледа срещата, а след втората си поредна победа "моряците" излязоха на четвърта позиция пред шампиона Лудогорец преди останалите срещи от кръга.

Срещата започна много добре за „моряците“, които успяха да поведат още в третата минута. Георги Илиев центрира от пряк свободен удар, получи се разбъркване в наказателното поле на гостите, Мирослав Енчев отправи удар, а Наско Милев си вкара автогол за 1:0.

„Бистришките тигри“ имаха своя първи сериозен шанс за отговор в 17-ата минута, когато Петко Цанков шутира от фаул на линията на наказателното поле вдясно от Макенджиев, но топката премина над вратата, пише "Блиц". След това и Стефан Христов направи пропуск, след като бе изпуснат непокрит в наказателното поле да отправи удар с глава покрай вратата.

До края на първата част домакините бяха по-настойчиви и пропиляха две много добри положения за гол. В 25-ата минута Радослав Василев излезе сам срещу вратаря на гостите Християн Василев, който спаси с една ръка последвалия удар. Стражът на гостите се намеси решително и в 38-ата минута срещу излезлия очи в очи с него Георги Илиев.

Гостите се активизираха в началото и в края на втората част, а през останалото време инициативата бе на „моряците“, а пропуски за тях направиха Васил Панайотов, резервата Зехиров, Панайотов и Ндонгала. В 57-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада на Зехиров, каквато не се видя на телевизионните повторения.

„Бистришките тигри“ бяха много близо до изравняването на резултата в 83-ата минута, но Стафан Христов нямаше късмет при удара си от малък ъгъл и топката срещна страничната греда. Гостите натиснаха в заключителните минути, а Мартин Минчев направи непростим пропуск за домакините в добавеното време при контраатака.

След втората си поредна победа Черно море събра 12 точки и излезе четвърти във временното класиране пред шампиона Лудогорец, който все още не е изиграл мача си от този кръг. Витоша остава засега на осмо място с 9 точки.