• контрола-
  • неймар-
  • ричарлисон

Кариоките победи с 5:0

Бразилия смаза Салвадор с 5:0 в приятелската среща в САЩ, като двубоят се превърна в мач на една врата.

Головото шоу започна още в 4-ата минута, когато Бразилия си спечели дузпа за нарушение в гръб срещу Ричарлисон, а капитанът Неймар бе точен от бялата точка. Самият Ричарлисон удвои преднината на своя тим в 16-ата минута с прекрасен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

Третият гол падна в 30-ата минута. Кариоките организираха бърза контраатака, Неймар напредна отляво и подаде за Филипе Коутиньо на границата на наказателното поле, който от движение бе точен за 3:0. Отново Ричарлисон бе автор на четвъртото попадение в 50-ата минута с мощен шут в близкия ъгъл на вратата.

В последната минута Маркиньос оформи крайното 5:0 с глава след асистенция на Неймар от корнер.