• а група-
  • ботев враца-
  • мач-
  • гол

Валери Божинов се завърна с първи гол в българския футбол за този сезон. Звездата вкара за Ботев (Враца) при гостуването на Витоша (Бистрица). Двубоят завърши при резултат 1:1. За домакините пък попадението направи Ивайло Лазаров (37).

Срещата започна по-добре за гостите от Враца, които контролираха събитията на терена и определено имаха по-добрите ситуации.

В 24-ата минута бе първият по-сериозен шанс, при който Спас Георгиев получи страхотна възможност след разбъркване от корнер, но стреля в аут.

Няколко минути по-късно падна и първият гол на дебютанта Валери Божинов за Ботев (Враца). Нападателят вкара топката от границата на наказателното поле след чудесен пас от Петър Атанасов.

Веднага след гола Витоша се активизира и изравни само 10 минути след попадението на Божинов. Голмайстор за "тигрите" бе Ивайло Лазаров. Той бе изведен сам срещу Красимир Костов и не сгреши.

До края на първата част по-сериозни положения нямаше и логично двата тима се оттеглиха при 1:1.

През втората част домакините излязоха видимо мотивирани и бързо поеха инициативата.

В 64-ата минута "тигрите" стигнаха до чудесна възможност, която обаче бе пропусната от Четин Садула. Нападателят получи страхотен пас от Иван Вълчанов, но стреля в аут.

След първоначалните силни минути за Витоша темпото на играта намаля значително, а двата отбора не успяха да създадат по-сериозни положения и логично завършиха при резултат 1:1.

Така това равенство отрежда на Витоша 8-ото място във временното класиране на Първа лига, като "тигрите" имат 10 точки. Гостите от Враца пък събират 8 пункта и заемат 10-ото място в първенството.