• ювентус-
  • роналдо-
  • валенсия-
  • шампионска лига

Ювентус спечели срещу Валенсия като гост с 2:0 в мач от Група "H" на Шампионската лига. "Бианконерите" записаха сладък успех, имайки предвид, че повече от полувреме играха с човек по-малко заради червен картон на мегазвездата Кристиано Роналдо в 29-ата минута.

Срещата започна със силен натиск на гостите от Торино, които още в 11-ата минута създадоха голова опасност пред вратата на "прилепите", пише "Блиц". Марио Манджукич се оказа непокрит в наказателното поле и стреля, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

Последваха нови опасни ситуации пред вратата на Валенсия, като с пропуски се отчетоха Сами Кедира и Федерико Бернардески.

Така се стигна до 29-ата минута, в която Кристиано Роналдо бе изгонен. Португалската звезда видя червения цвят заради това, че си позволи да хване за главата своя съперник - Джейсън Мурийо, като ситуацията породи много въпросителни и картона остана спорен след видеоповторенията.

Дори и след червения картон Ювентус продължи да бъде по-активният отбор, като в 45-ата минута получи дузпа заради фаул на Дани Парехо. Зад топката застана Миралем Пиянич, който бе безгрешен - 0:1.

Второто полувреме продължи по прекрасен начин за "старата госпожа", която получи право да изпълни нова дузпа заради нарушение на Джейсън Мурийо срещу Бонучи. Отново Пиянич застана зад топката, като отново бе безгрешен - 0:2.

Домакините от Валенсия все пак опитаха да върнат поне едно попадение, но така и не стигнаха до по-сериозни ситуации за гол, тъй като Юве се прибра и се защитаваше солидно.

В последната минута на добавеното шестминутно продължение Валенсия изпусна дузпа чрез Дани Парехо.

Така "бианконерите" записаха сладък успех, който за момента им отрежда второ място в Група "H" на Шампионската лига. В същата група лидер, но само по голова разлика е Манчестър Юнайтед, който пък победи Йънг Бойс с 3:0 като гост.