Наш вратар изхвърли отбор от английския елит за Купата на Лигата

• елит-
  • купата на лигата-
  • отбор-
  • победа

Българският вратар Димитър Евтимов направи много силна игра за третодивизионния Бъртън, който записа исторически успех за Купата на Лигата. Вчера тимът на българина се наложи с 2:1 над елитния Бърнли, а това стана след изненадващ обрат през второто полувреме на мача.

През първото полувреме гостите имаха аванс от 1:0, но след почивката попадения на Бойс и Алън донесоха успеха на скромния английски отбор.

Димитър Евтимов пък направи чудесни спасявания под рамката, едно от които при силен удар на Крис Ууд. Гредата също помогна на българския вратар, за да може в крайна сметка Бъртън за първи път да се класира на 1/8 финалите в турнира.