• шампионска лига-
  • наинголан-
  • икарди

"Нерадзурите" губеха с 0:1 от ПСВ Айндховен, но успяха да стигнат до успеха

Интер спечели с 2:1 след обрат при визитата си на холандския първенец ПСВ Айндховен в среща от втория кръг в група „B“ на Шампионската лига и продължава с пълен актив, какъвто има и Барселона.

„Нерадзурите“ започнаха по-активно в Айндховен и пропуски направиха Наинголан, Весино и Икарди, а домакините ги шокираха с гол на Пабло Росарио (27) с шут извън наказателното поле. Интер продължи да доминира и след гола, но нямаше късмет в завършващата фаза. В 41-ата минута „филипсите“ претендираха за червен картон за Ханданович, след като словенският страж извърши фаул извън наказателното поле, но съдията му показа само жълт картон. При последвалото изпълнение от Лозано пък Ханданович изби топката.

Усилията на гостите дадоха резултат и малко преди края на първата част Раджа Наинголан (44) изравни с удар отдалеч. В началото на атаката преди гола имаше съмнения, че игралият с топката Икарди е бил в положение на засада.

Малко след почивката Икради пропусна с глава, а в 49-ата минута Гастон Перейро от домакините нацели лявата греда зад Ханданович. Мауро Икарди (60) все пак се разписа за пълния обрат, възползвайки се от сблъсък между вратаря и защитник на домакините, след което прати топката във вратата.

До края холандският шампион натисна и в 79-ата минута можеше да изравни след задна ножица на Дониел Мален, но Ханданович спаси и запази трите точки за италианския гранд.

Така Интер е с пълен актив от 6 точки след първите си два мача, както и Барселона. ПСВ и Тотнъм нямат нито една спечелена точка до момента.