• загуба-
  • антирекорд-
  • марсело

"Белия балет" загуби с 1:2 от скромния тим

Реал (Мадрид) продължава да затъва, след като днес "белия балет" падна и от Леванте като домакин с 1:2, записвайки 3 поредна загуба във всички турнири и четвърта от последните 5 срещи.

Това обаче не бе най-лошото нещо в днешния двубой, тъй като "кралския" клуб записа един много ужасяващ антирекорд. Никога в своята история клубът не бе имал толкова дълга голова суша - 481 минути. За тяхно щастие попадението на Марсело при днешната загуби в 72-ата минута поне спря негативната серия.

Иначе срещата започна шокиращо зле за Реал, като в рамките на 13 минути от началото на срещата "белите" изоставаха с две попадения.

Първо се разписа Моралес за Леванте в 6-ата минута, а Рохер удвои в 13-ата след дузпа, която първоначално бе отсъдена като пряк свободен удар, но след консултации с ВАР съдията промени своето решение и посочи бялата точка.

След двойния си пасив Реал натика своя съперник в неговото наказателно поле и започна да създава положения, но те бяха безплодни.

При една контраатака в края на първата част Леванте дори вкара трето попадение, но то бе отменено заради засада.

През втората част "белия балет" все пак стигна до попадение, което бе дело на Марсело в 72-ата минута след асистенция на Бензема.

В 88-ата минута Мариано вкара за втори път топката в мрежата на "прилепите", но попадението бе отменено правилно заради засада.

Така Реал (Мадрид) продължава негативната серия в Примера, като се намира на 5-ото място с 14 пункта в актива си. Леванте пък е 7-и с 13 точки.