• салах-
  • хъдърсфийлд-
  • висша лига

В герой за "мърсисайдци" се превърна Мохамед Салах

След две поредни равенства за първенство и четири мача без успех във всички турнири Ливърпул се върна на победния път, печелейки с 1:0 при визитата си на един от аутсайдерите Хъдърсфийлд в среща от деветия кръг на английската Висша лига. Мохамед Салах (24) бе герой за мърсисайдци, а те се изравниха по точки на върха с шампиона Манчестър Сити, който е първи само заради по-добрата си голова разлика.

Гостите контролираха събитията на терена, а футболистите на Хъдърсфийлд се бранеха изключително добре до 24-ата минута, когато Шакири изведе Салах, който мигновено шутира в далечния ъгъл и откри резултата с първия точен удар на мърсисайдци.

„Териерите“ можеха да изравнят бързо, но в 31-вата минута страхотен удар на Хог от около 25 метра срещна дясната греда на вратата, пазена от бразилския страж Алисон. Домакините имаха импулс в играта си и три минути преди почивката претендираха за дузпа, след като топката срещна ръката на Милнър в наказателното поле. Кълбото първо рикошира в крака на халфа и съдията Майкъл Оливър реши да не посочва бялата точка. Малко след това Притчард вкара топката във вратата на Алисон, но голът не бе зачетен заради засада.

Домакините продължиха да играят добре и след почивката, а в 55-ата минута Депоатр засече с глава центриране отляво и Алисон улови. Гостите създадоха втората си голова ситуация едва в 64-ата минута, когато Стъридж намери Салах и египетският нападател веднага шутира по диагонала и встрани от вратата.

Хъдърсфийлд имаше нов страхотен шанс за изравняване в 82-ата минута. Тогава Ван Дайк и Ловрен не се намесиха добре при центриране отляво, топката стигна до Муние, който от осем метра шутира над вратата. В последната минута Фирмино стреля неточно от добра позиция и резултатът остана непроменен.

След седмия си успех за сезона Ливърпул събра 23 точки и е втори зад Ман Сити само заради головата разлика. Хъдърсфийлд заема предпоследното място с 3 точки и все още няма победа.