• видал-
  • коутиньо-
  • ел класико

Каталунците размазаха своя съперник с 5:1

Без голямата си звезда Лионел Меси шампионът Барселона разглоби гостуващия Реал (Мадрид) с 5:1 в Ел Класико от десетия кръг на испанската Примера дивисион. Филипе Коутиньо (11) вкара първия гол, а след това Луис Суарес (30-дузпа, 75, 83) се развихри с хеттрик. Между първото и второто попадение на уругваеца Марсело (50) бе намалил изоставането на гостите, които допуснаха още един гол, дело на Артуро Видал (87), който оформи крайния резултат. Унизителната загуба най-вероятно ще коства поста на треньора Хулен Лопетеги.

Каталунците владееха повече топката в началото, а първият удар отправи Бензема в осмата минута след центриране на Бензема, но неточно над вратата. Три минути след това Жорди Алба получи топката от Иван Ракитич, напредна и асистира на Филипе Коутиньо, който с техничен удар вкара за 1:0. „Кралете“ отвърнаха в 17-ата минута с удар на Марсело, спасен от Тер Щеген, но две минути след това и Куртоа се намеси решително след шут на Артур.

В 28-ата Луис Суарес получи подаване от Жорди Алба, изпревари Рафаел Варан, овладя топката и беше фаулиран. След консултация с ВАР съдията отсъди дузпа, реализирана от уругваеца за 2:0. До края на полувремето Барса продължи да доминира и пропуски направиха Жерард Пике и Рафиня Алкантара.

Лопетеги направи смени на почивката - Варан отстъпи своето място на Лукас Васкес, а Каземиро влезе в центъра на защитата. Гостите започнаха по-силно втората част и в 50-ата минута Марсело намали на 2:1 след центриране на Лукас Васкес. Голът вдъхнови „кралския“ клуб, но последваха пропуски на Серхио Рамос и Лука Модрич, който уцели лявата греда.

В 61-ата и Барса уцели греда след удар на Луис Суарес. Седем минути след това Бензема пропусна за гостите, а четвърт час преди края Суарес вкара втория си гол и отново увеличи преднината на домакините. В 83-ата минута уругваецът оформи и своя хеттрик с глава след центриране на Сержи Роберто. Унижението за гостите продължи и три минути преди края на редовното време Артуро Видал също се разписа след пас на Усман Дембеле, за да оформи крайния резултат.

След успеха си Барселона отново е на върха с 21 точки, а Реал е на девета позиция с 14.