• жезус-
  • марез-
  • стърлинг

"Гражданите" се наложиха с 6:0 над украинския тим

Манчестър Сити размаза аутсайдера в група F Шахтьор Донецк с 6:0 и записа трета поредна победа в турнира. "Гражданите" вече са най-резултатният отбор в надпреварата след 4 изиграни срещи, изпреварвайки Барселона с един вкаран гол.

Давид Силва откри резултата в 13-ата минута, а Габриел Жезус се отчете с хеттрик след две дузпи в 24-ата и 72-ата минута, и още едно попадение в продължението на мача.

Рахим Стърлинг и Раяд Марез също се разписаха, за да стане резултатът 6:0.

Манчестър Сити води с 9 точки, Лион е втори с 6 след 2:2 с Хофенхайм.