Левски претърпя тежка загуба от Черно море

• победа-
  • загуба-
  • мач

Тимът от Варна се наложи над "сините" с 1:0

Тимът на Черно море отново се превърна в кошмар за Левски. Варненци нокаутираха "сините" след победа с 1:0 на "Тича" в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Така десет дни, след като Илиан Илиев и момчетата му изхвърлиха столичани от Купата на България, отново разплакаха 26-кратните шампиони на България. Единственото попадение беше дело на Жоржиньо в 22-ата минута. Този път вратарят Мартин Полачек има голяма вина за гола, който се оказа решаващ. Освен него Жерсон Кабрал също не помогна на отбора си, след като в рамките на две минути си изпроси два жълти картона, оставяйки Левски с десет човека в 68-ата минута, предава sportal.bg.

Това е третото поражение за "сините" през този сезон в шампионата, и сега те се свлякоха на трето място. Грандът остана с 34 точки, докато ЦСКА-София и Лудогорец имат по 35 точки, но шампионите са с мач по-малко.

Тимът на Левски беше подкрепян от огромна агитка, която дори беше приготвила хореография за местната фракция "Ултра Варна":"Варна е синя, защото Левски го има! 25 години вярност!"

Първата опасност дойде за "сините", които пропуснаха да поведат в 20-ата минута, когато Кабрал стреля слабо след центриране отляво. Едва две минути след това домакините поведоха. Точен беше Жоржиньо. Основна вина за гола има Мартин Полачек, който секунди преди това хвана топката след удар от фаул и опита да намери с ръка съотборник, но топката попадна в Петър Витанов, който центрира и Жоржиньо от 10 метра прати топката в мрежата. Голът е втори поред за него в шампионата.

Попадението стресна гостите, но мотивира домакините, които в следващите минути пропуснаха да удвоят. Жоржиньо стреля на сантиметри от гредата, а опасно центриране на Илиев беше спасено от Полачек.
Паулиньо, който съвсем не е в най-добра форма, получи жълт картон. Той се подхлъзна в 33-ата минута и не успя да изравни след подаване на Кабрал. Веднага след това Костов стреля, но Генев изби. Сините изтърваха шанс за равенство минути преди края на първото полувреме.

Второто полувреме започна с удар на Костов, който мина покрай гредата. "Сините" опитаха да вземат инициативата, но не успяваха да създават голови положения. Домакините пък разчитаха на контраатаки, но трудно задържаха топката.

Сержиу Буш влезе на мястото на Мариани, за да подсили атаката, но Кабрал шокира гостите в рамките на една минута. Крилото първо си изпроси жълт картон, след като изпълни фаул преди съдийското отсъждане, а минута след това симулира за дузпа и получи втори жълт картон.

Отлично спасяване на Макенджиев спаси "моряците" в 75-ата минута. Стражът показа добър рефлекс при удар от въздуха на Тиам. Буш също можеше да изравни в 77-ата минута, но Стефан Станчев блокира с тяло удара на румънеца.