• челси-
  • премиър лийг

Манчестър Сити доминираше през първото полувреме

Челси свали Манчестър Сити от върха - 1

Челси нанесе първа загуба на шампиона Манчестър Сити в Премиър лийг през този сезон, надделявайки с 2:0 над "гражданите" на "Стамфорд Бридж" в голямото дерби от 16-ия кръг. Този резултат остави Ливърпул на първото място във временното класиране, където мърсисайдци се изкачиха по-рано след успех с 4:0 като гост на Борнемут. Манчестър Сити доминираше през първото полувреме, но Челси нанесе своя удар точно преди почивката, когато Н'Голо Канте (45') се разписа при единствената опасна атака на домакините и при първия и единствен удар, който те нанесоха. През второто полувреме двубоят бе доста по-равностоен, като лондончани дори създаваха по-опасните атаки. Така се стигна до 78-ата минута, когато Давид Луис довърши шампионите с втори гол.

Манчестър Юнайтед изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона. “Червените дяволи” спечелиха с 4:1 срещу Фулъм, но доминираха през целия мач и пропуснаха да победят с по-голям резултат. Лондончани са последни в класирането и не оказаха сериозна съпротива, но отборът на Моуриньо игра агресивно, с желание и доста различно от повечето двубои на “Олд Трафорд“ през този сезон.

Тотнъм бързо си върна третото място в Премиър лийг, след като победи с 2:0 Лестър в сблъсъка помежду им от 16-ия кръг. “Шпорите” бяха изместени само за няколко часа от градския си съперник Челси, който по-рано днес нанесе първата загуба на шампиона Манчестър Сити (2:0). Възпитаниците на Маурисио Почетино обаче не сгрешиха в гостуването си на “Кинг Пауър Стейдиъм” и с голове на Хеунг-Мин Сон в 45-ата и Деле Али в 58-ата минута взеха трите точки и отново изпревариха “сините”.

Домакините започнаха много силно и водеха с 3:0 до почивката. Ашли Йънг, Мата и Лукаку се разписаха през първото полувреме. Ман Юнайтед доминираше и през втората част, но не успя да реализира положенията си. Фулъм стигна до почетно попадение от дузпа, реализирана от Камара в 67-ата минута. Секунди след това гостите останаха с човек по-малко, след като Ангиса получи втори жълт картон. Към края Маркъс Рашфорд реализира за крайното 4:1 с удар от границата на наказателното поле.

Арсенал удължи серията си без загуба във всички турнири на впечатляващите 21 мача, след като победи с 1:0 Хъдърсфийлд на "Емиратс". Единственото попадение реализира Лукас Торейра с акробатично изпълнение седем минути преди края.