Манчестър Сити победи Евертън и е на върха

• жезус-
  • калвърт-люин-
  • стърлинг

"Гражданите" се наложиха с 3:1

Манчестър Сити се завърна на върха във Висшата лига, след като успя да победи коравия Евертън с 3:1. По този начин "гражданите" излязоха на две точки пред Ливърпул, който утре е домакин на Манчестър Юнайтед.

В срещата "небесносините" играха 90 минути без две от големите си звезди - Серхио Агуеро и Давид Силва, които страдат от травми.

Резултатът бе открит в 22-ата минута с гол на Габриел Жезус, който бе изведен прекрасно от Лирой Сане и не сгреши, като от малък ъгъл преодоля Джордън Пикфорд.

В началото на втората част Жезус вкара втори гол и видимо интригата бе убита, но 15 минути по-късно Евертън се върна в срещата след гол на Калвърт-Люин.

"Карамелите" тъкмо започнаха да набират самочувствие, надявайки се на знаменит обрат, когато резервата Рахийм Стърлинг отбеляза пореден гол за сезона, оформяйки крайното 3:1.

Така Манчестър Сити вече е лидер с 44 точки (14 победи, 2 равенства и 1 загуба), докато Евертън остава на 7-ото място с 24 пункта (6 победи, 6 равенства и 5 загуби).