• тотнъм-
  • кардиф-
  • победа

В голмайсторската листа имената си записаха Хари Кейн, Кристиан Ериксен и Хьон-Мин Сон

Отборът на Тотнъм записа класическа победа с 3:0 при визитата си на Кардиф на старта на 2019 година. "Шпорите" не срещнаха абсолютно никакви проблеми, а в голмайсторската листа имената си записаха Хари Кейн, Кристиан Ериксен и Хьон-Мин Сон.

Резултатът беше открит още в третата минута, когато Хари Кейн се оказа на правилното място, за да овладее отбита топка, пише topsport.bg. Английският национал веднага я изстреля във вътрешната част на вратата за 1:0 още в началото на играта.

Второто попадение за "шпорите" не закъсня и в 12-ата минута, резултатът беше покачен на 2:0. Кристиан Ериксен засече добро подаване и от границата на наказателното поле шутира към вратата, не оставяйки никакви шансове на стража.

В 27-ата минута, Хьон-Мин Сон оформи класическото 3:0, след като Хари Кейн "достави" топката на крака на своя съотборник, а той леко я чукна зад вратаря.

В 51-ата минута, Уго Лорис най-накрая получи малко работа. Хойлет се извиси високо над всички, засичайки топката с глава след центриране. Той успя да я отклони към долния ляв ъгъл, но вратарят внимаваше и изби в последния момент. Малко след това, Хьон-Мин Сон получи много прецизно подаване във вътрешната част на наказателното поле и веднага изстреля топката към долния ляв ъгъл, но вратарят на "сините" улови накъде отива кълбото, хвърли се и спаси.

В 72-ата минута, Лорис блесна с още една много добра намеса. Той успя да парира опасен удар на Гунарсон, който с глава изпрати топката ниско в левия ъгъл.

След тази победа, Тотнъм се нареди на второто място във Висшата лига с актив от 48 точки, докато Кардиф е 16-ти с 18.