• семак-
  • дзюба
Зверски сблъсък в Русия (видео) - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-интересният мач от 37-ия кръг на Премиер лигата на Русия между Спартак (Москва) и Зенит предложи много емоции, но за съжаление част от тях бяха с отрицателен характер. В началото на второто полувреме стражът на столичани Андрей Дикан пострада сериозно след сблъсък с нападателя на гостите Александър Кержаков.

Звездата на питерци се отскубна сам срещу Дикан, но си поведе топката малко силно и вратарят стигна пръв до нея. Керж се опита да го прескочи, но не можа да се спре от инерцията и с коляното си го удари в лицето. Нападателят веднага се извини на Дикан, който нямаше как да продължи мача и бе заменен от Артьом Ребров.

След двубоя стана ясно, че нараняванията на Дикан не са никак безобидни. Той има черепно-мозъчна травма и множество счупвания на лицеви кости. Състоянието му се оценява като средно тежко и той продължава да се намира под наблюдението на невролог и невропатолог.

В момента на инцидента Зенит водеше с 1:0 след гол на Сергей Семак. Малко по-късно Кержаков от дузпа удвои аванса на шампионите, а спартак намали в 85-ата минута с попадение на Артьом Дзюба.