• арсенал-
  • уест хям-
  • райс

"Чуковете" спечелиха лондонското дерби с 1:0

Уест Хам победи с 1:0 Арсенал в лондонското дерби от 22-рия кръг на Премиър лийг. Това поражение може да остави "артилеристите" на шест точки от четвъртото място, ако по-късно днес Челси успее да победи Нюкасъл на "Стамфорд Бридж". Деклан Райс (48') реализира единственото попадение в началото на второто полувреме, а Арсенал изигра доста слаб и безидеен двубой и не успя да отбележи гол в Премиър лийг за първи път от първия кръг насам. За Уест Хам това бе първа домакинска победа над "топчиите" от 2006 година.

Двата тима изиграха доста равностойно и интензивно първо полувреме, изпъстрено с доста единоборства и няколко половинчати възможности за гол. В 13-ата минута Обамеянг и Иуоби комбинираха добре, след което Лаказет излезе очи в очи с Фабиански. Стражът спаси удара на французина, а добавката на Лаказает премина над вратата.

В 32-рата минута Насри свали към Андерсон, чийто удар от границата на наказателното поле профуча встрани от вратата на Лено. Малко лед това и Гендузи опит добър изстрел от 25 метра, но и тук топката премина опасно близо, но все пак встрани от целта.

В самия край на първата част отбраната на Арсенал изпусна Деклан Райс, който засече с глава отблизо центриране на Андерсон от корнер. Ударът на халфа обаче бе много неточен.

Три минути след подновяването на играта Уест Хам поведе в резултата. Джака изчисти лошо с глава центриране отдясно, топката стигна до Насри, който пусна към Райс. Халфът този път простреля Лено до близката греда - 1:0.

В 59-ата минута Унай Емери включи в игра Аарън Рамзи и Лукас Торейра, които замениха Мустафи и Джака.

Пет минути след това Колсинак изведе добре Обамеянг, но Кресул притисна нападателя и той стреля неточно от обещаваща позиция. В 67-ата Иуоби бе още по-близо до гола, но изстрелът му отляво премина на сантиметри от далечната греда.

В добавеното време Косиелни вкара топката във вратата на домакините, но попадението правилно бе отменено заради засада на Коласинак, който центрира преди това.